Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Białogard - umorzenie sprawy noworodka - PEŁNA DEBATA

 
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rodziców, którzy nie pozwolili zaszczepić córki. Rodzice nie narazili życia dziecka, zabierając je ze szpitala - stwierdziła białogardzka prokuratura i umorzyła śledztwo w tej sprawie. Decyzja prokuratorów jest prawomocna. Kluczowa w wydaniu decyzji była opinia zespołu biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Biegi uznali, że żadne z działań nie narażało dziecka na bezpośrednie ryzyko doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czy też ryzyka utraty zdrowia. Rok temu w szpitalu w Białogardzie urodziło się dziecko w 36. tygodniu ciąży. Kiedy rodzice dziewczynki nie zgodzili się na wykonanie zabiegów okołoporodowych i szczepień, sąd rodzinny w Białogardzie - na wniosek szpitala - ograniczył im władzę rodzicielską w zakresie udzielanych świadczeń medycznych oraz ustanowił kuratora. Gdy pracownik sądu dostarczył do szpitala pismo z postanowieniem, rodzice opuścili szpital wraz z dzieckiem. Goście: - dr n med. Łukasz Tyszler - wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, - dr n. med Paweł Gonerko - alergolog, pediatra z Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje", - Maria Rachwał Frankowska - radca prawny kancelarii Lubiniecki Sołtyszewski, specjalizujący się w prawie medycznym, - Justyna Socha - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, - Arkadiusz Tetela - pełnomocnik rodziców z Białogardu, - pan Michał - ojciec dziecka.

 


Szczepienia - Niewygodne Fakty
 
Data pliku video: 2018-09-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat białogardzki – powiat położony w dorzeczu rzeki Parsęty, na Równinie Białogardzkiej obejmujący swym zasięgiem miasto Białogard – siedziba powiatu, gminę Białogard, miasto i gminę Karlino i gminę Tychowo.

  Gminy powiatu białogardzkiego wraz z Powiatem tworzą Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych, pod patronatem którego działa Inkubator Przedsiębiorczości i Inkubator Technologiczny, przy którym powstała Specjalna Strefa Ekonomiczna.

  Powierzchnia powiatu wynosi 845 km2 ; liczbę mieszkańców na koniec 2012 roku szacowano na 48.402 osoby.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola